گيت ضدعفوني ازن گيت ضدعفوني ازن .

گيت ضدعفوني ازن

گيت ضدعفوني ازن

 

 

گيت ضدعفوني ازن

با توجه به بحران شيوع ويروس كرونا و فراگيرشدن آن در بين جوامع انساني، استفاده از لوازم ضدعفوني كننده از جمله گيت ضدعفوني بيش از هر زمان ديگري مورد نياز است. تجهيزاتي كه مي توانند از گسترش بيشتر اين ويروس در مناطق مختلف پيشگيري كنند.

از جمله‌ اين تجهيزات مي توان به دستگاه ضدعفوني كننده كرونا اشاره كرد. اگر چه از اين دستگاه پيش از اين هم در برخي مناطق ويژه و حساس مورد استفاده قرار مي گرفتند، اما در اين شرايط بيش از هر زمان ديگري كاربردي و پر اهميت هستند.

با توجه به اين كه زمان طولاني از انتشار ويروس كرونا گذشته است و در طول اين مدت امكان تعطيلي بسياري از مراكز و ادارات وجود ندارد، بنابراين بايد با روش‌هاي تاييد شده‌ از ورود ويروس به اين اماكن جلوگيري نمود.

 نصب تونل ضدعفوني uv در ورودي ادارات و ساختمان‌ها مي‌تواند روشي موثر براي پيشگيري از انتشار بيشتر اين ويروس باشد. امروزه در ورودي بسياري از بيمارستان ها در اغلب كشورهاي توسعه يافته از اين دستگاه استفاده مي شود.

 

 

تونل ضدعفوني هتل و تالار پذيرايي
گيت ضد عفوني ازن در تالار پذيرايي و هتل به شكلي طراحي شده كه مهمانان قبل ورود به با قرار گرفتن دراين اتاقك ويروس زدايي شوند.

اين گيت مواد ضد عفوني كننده اي مانند ماده ازن و يا بنزالكونيوم كلرايد را به صورت مه پاشي به تمام سطح بدن افراد مي پاشد.البته ماده مورد استفاده مي تواند به صلاحديد تغيير نمايد؛ اما ازون بهترين گزينه براي اين كار است چراكه براي دستگاه تنفس مشكلي ايجاد نخواهد كرد.اين ماده در كمتر از 5 دقيقه تمام ويروس هاي احتمالي را كه در سطح لباس، لوازم همراه، كف كفش، سطح پوست افراد وجود دارد، از بين خواهد برد.اين گيت ضد عفوني ازن به شكلي طراحي شده است كه محيط داخل كاملا ايزوله باقي مي ماند و از اين رو كاركنان و مهمانان از خطر ابتلا به ويروس كرونا در امان هستند. 

 

قابليت هاي اتاقك ضدعفوني 
گيت ضد عفوني ازن  داراي يك باكس جهت ويروس كشي دست به صورت حرارتي و همچنين يك باكس جهت شستشوي دست با استفاده از مواد ضدعفوني مي‌باشد. مخزن پساب جهت جلوگيري كردن از جاري شدن مواد ضدعفوني از ديگر قابليت هاي اتاقك ضدعفوني uv آراداكس مي‌باشد. ضدعفوني نمودن كف كفش ها نيز نكته ي حائز اهميت ديگر در اين دستگاه است.

تابلو برق تمام اتوماتيك مجهز به plc و همينطور سنسور هاي تشخيص حضور فرد در داخل كابين از ديگر مزاياي اين دستگاه مي‌باشد و به دليل عملكرد هوشمند آن، در مصرف برق و ميزان مصرف مواد ضدعفوني صرفه جويي خواهد شد. از جذابيت هاي گيت ضدعفوني، حمل و نصب بسيار آسان آن است.

 

عملكرد گيت ضدعفوني
گيت ضد عفوني كننده با اشعه uv به شكل اتاقك هايي ساخته مي شود كه افراد بايد از آن عبور نمايند. اما در پشت پرده اين اتاقك پلاستيكي و يا شيشه اي ژنراتور بسيار قوي مواد ضدعفوني كننده را بسيار ريز نموده و به صورت مه پاشي به بدن افراد مي پاشد.

مواد ضدعفوني كننده مورد نياز براي اين دستگاه مي تواند گاز O3 باشد. گاز ازن محلولي گندزدا است كه بر خلاف ديگر مواد ضدعفوني كننده مانند كلر، وايتكس و فرمالين هيچ حساسيتي براي انسان ايجاد نمي كند. اما اجباري به استفاده از گاز ازون نيست و هر ماده گند زدايي كه وزارت بهداشت تاييد نمايد را مي توان در اين دستگاه ها استفاده نمود. در ساختار تونل ضدعفوني انسان از اشعه UV نيز استفاده شده است. تحقيقات نشان داده است كه نور و گرماي ساطع شده از اين اشعه ها قدرت اين ويروس را به ميزان زيادي كم مي كند. نكته جالب توجه در اين دستگاه ها استفاده از ضدعفوني كننده كف كفش است كه در داخل اين اتاقك قرار گرفته است. با ايستادن روي اين دستگاه ضدعفوني كننده مقداري از مواد ضدعفوني به كف كفش ها پاشيده مي شود.

 

 

ساخت گيت ضد عفوني استاندارد


ساخت گيت ضد عفوني مستلزم رعايت اصول و استانداردهاي كلي در اين زمينه است. در واقع يك تونل ضد عفوني معبري براي اشخاص و اتومبيل هايي است كه در محيط هاي درمعرض ويروس قرار گرفته اند.

اين گيت ها در واقع اتاقك هايي با ارتفاع 2 متر، طول 170 سانتي متر و عرض 1 متر هستند. هدف از به كاربردن اين گيت‌ها، ضدعفوني كردن كامل افراد و خودروهاي آلوده است. از اين رو ماده ي مورد استفاده در اين دستگاه بايد در عين قدرت كشندگي و گندزدايي بالا، براي افراد خطري ايجاد نكند.

در اغلب تونل هاي ساخته شده از ماده “ازن” استفاده مي شود. ازن توانايي بالايي در از بين بردن ويروس هاي مختلف از جمله كرونا دارد.

ماده ي مصرفي در گيت هاي ضدعفوني توسط نازل هاي تعبيه شده در نواحي مختلف دستگاه منتشر مي شود، مورد تاييد وزارت بهداشت بوده و فاقد هرگونه ماده ي آلرژي زا براي پوست است. بنابراين افراد بدون نگراني از بابت ايجاد مشكلات تنفسي و يا آسيب هاي پوستي مي توانند از اين تونل استريل كننده انسان عبور كنند.

 

 

تونل ضدعفوني ماشين
گيت ضدعفوني خودرو عموما در ورودي پاركينگ مراكز مختلف، ساختمان ها و ادارات قابل نصب هستند. ماده‌ي مورد استفاده براي اسپري كردن در اين محصول خطري براي خودرو ندارد. براي  ضدعفوني ماشين هاي سنگين و اتوبوس ها از گيت هاي به مراتب بلندتر و نازل هاي بيشتري استفاده مي شود.

مكان هاي قابل نصب گيت ضد عفوني
معابر عمومي و مكان هايي كه تردد در آن بسيار زياد است مانند مترو، ايستگاه هاي راه آهن، فرودگاه، مجتمع تجاري اداري، شركت ها، سازمان ها، بيمارستان ها و كلينيك هاي پزشكي از جمله مكان هايي هستند كه استفاده از گيت ضدعفوني كننده توصيه مي شود.

جهت اطلاع بيشتر به سايت ازن استريل مراحعه كنيد.


برچسب: گيت ضدعفوني ازن ازن استريل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۹:۵۶ توسط:عاظفه موضوع: نظرات (0)